Salı, Nisan 16, 2024
spot_img
Ana SayfaEkonomiFerrari’den 7 yıl ücretsiz periyodik bakım hizmeti

Ferrari’den 7 yıl ücretsiz periyodik bakım hizmeti

İtalyan lüks spor otomobil markası Ferrari’nin Türkiye distribütörü FerMas tarafından Tofaş CEO’su Kamil Başaran’ın ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında, hem Ferrari 548 Spider’ın tanıtımı yapıldı hem de FerMas tarafından başlatılan yedi yıl ücretsiz periyodik bakım hizmeti duyuruldu. Toplantıda birer konuşma yapan FerMas Satış ve Pazarlama Müdürü Ferhat Albayrak ve Ferrari Avrupa Bölge Direktörü Massimo Gallotta, geride bıraktığımız 2011 yılını Ferrari’nin Türkiye ve dünya pazarlarındaki performansı açısından değerlendirdiler.

FerMas Satış ve Pazarlama Müdürü Ferhat Albayrak, yaptığı konuşmada 2011 yılında 11 adet 458 Italia, 8 adet California, 3 adet FF ve 1 adet de 599 GTO olmak üzere toplam 23 adet Ferrari sattıklarını ifade etti. 2012 yılı hedeflerini 20 adet olarak açıklayan Albayrak, bugünden itibaren Ferrari satın alacak olan müşterilerine 7 yıl ücretsiz periyodik bakım hizmeti sunacaklarını ve bu tür bir hizmetin lüks otomobil markaları için bir ilk olduğunu ifade etti. Kendisine sorulan bir soru üzerine, Ferrari modellerinin 20.000 km ya da 1 yılda bir kez periyodik servise girdiğini belirten Albayrak, bu servis hizmetinin ortalama 1500 Euro tutarında olduğunu söyledi. FerMas Satış ve Pazarlama Müdürü Ferhat Albayrak, 2012 yılı satışları kapsamında şu ana kadar 7 adet 458 Spider ve 4 adet de F12berlinetta siparişi aldıklarını belirtti.

Ferrari Avrupa Bölge Direktörü Massimo Gallotta ise, yaptığı konuşmada Ferrari’nin global performansından bahsetti. 2011 yılında 2010 yılına göre yüzde 7 daha fazla otomobil sattıklarını ifade eden Gallotta, bu başarının iki anahtarı olduğunu söyledi, bunları cironun yüzde 20’sini yatırıma ayırmaları ve kaliteli bir satış ağına sahip olmaları olarak açıkladı. FerMas’ın performansından övgüyle bahseden Gallotta, Cenevre Otomobil Fuarı 2012’de tanıttıkları F12berlinetta modelinin teslimatlarının bu yılın sonlarına doğru başlayacağını, bu nedenle satış hedeflerinin tam olarak netlik kazanmamakla birlikte 2011 yılına paralel olacağını sözlerine ekledi.

Toplantının hemen ardından Ferrari 458 Spider basına tanıtıldı. İlk metal tavanlı ortadan motorlu otomobil olan Ferrari 458 Spider ile ilgili detaylı bilgiyi daha önce yayınladığımız haberde vermiştik. O bilgilere ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler