Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaHaberlerDoğuş Otomotiv ve Işık Üniversitesi’nden Otomotiv Mühendisliği

Doğuş Otomotiv ve Işık Üniversitesi’nden Otomotiv Mühendisliği

Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Emir Ali Bilaloğlu, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Cem Yurtbay ve Işık Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Aran’ın katıldığı basın toplantısıyla ayrıntıları aktarılan protokol ile Işık Üniversitesi ve Doğuş Otomotiv işbirliğiyleTürkiye’nin ihtiyacı olan uzmanlaşmış insan gücünün sektöre kazandırılacağının müjdesi verildi.

Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin 2012-2013 öğretim döneminde öğrenci alacak olan Otomotiv Mühendisliği Lisans Programı, Türkiye’nin otomotiv sektöründe dünyayla rekabet edebilmesini sağlayacak genç mühendisleri yetiştirecek. Doğuş Otomotiv ile yapılan işbirliğinde açılan programda öğrenciler sanayi ile doğrudan temas ederken, Işık Üniversitesi akademisyenleri araştırma-geliştirme çalışmalarıyla sektöre destek verecek.

İki güçlü markayı bir araya getiren protokol ile Işık Üniversitesi öğretim görevlileri, Doğuş Otomotiv bünyesinde süren eğitim programlarına destek olacaklar, ayrıca Işık Üniversitesi kapsamında ortak araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılacak. Işık Üniversitesi’nde bütünüyle İngilizce yapılacak Otomotiv Mühendisliği eğitimi, mezunların uluslararası rekabet gücünü artırırken, yurtdışı öğrenci değişim programlarıyla da dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmesi hedefleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler