Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaHaberlerDFSK E5 satışa sunuldu

DFSK E5 satışa sunuldu

DFSK E5 satışa sunuldu. Çinli DFSK, şarj edilebilir hibrit modeli E5’i iki donanım seviyesi ile satışa sundu. DFSK E5 Comfort 1.890.000 TL’lik, Elegance ise 2.290.000 TL’lik fiyata sahip. E5’in Türkiye pazarına girişi ile ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan DFSK Türkiye Genel Müdürü Çınar Noyan, DFSK modellerinin dayanıklılık, verimlilik ve ulaşılabilir fiyat avantajlarıyla rekabete farklı bir soluk getirdiğini belirterek “Bugün DFSK’nın yeni dönemini amiral gemisi SUV modeli E5 ile başlatıyoruz. Yeni sunduğumuz E5 modelimiz ile SUV segmentinde konumumuzu güçlendireceğiz. DFSK E5, bizim için yeni dönemin en önemli ürünü olacak. Ticari araçlardaki uzmanlığıyla öne çıkan bir markaydık ve yeni SUV modellerimizle bu uzmanlığımızı daha da genişleteceğiz. Yeni DFSK E5, sektördeki önemli rakiplerle rekabet etmemizi sağlayacak bir ürün. E5’in ardından birçok yeni ürünle DFSK’nın Türkiye’de arzu edilir bir marka olmasını sağlayacağız. Önümüzdeki 2 ay içerisinde C+ SUV modelimiz E4’ü benzinli olarak sunacağız. Eylül ayında B-SUV modelimiz plug-in hibrit ve tam hibrit olarak gelecek. Yıl sonunda D+ SUV konumunda olan E6’yı tüketicilerle buluşturacağız. Böylece yeni dönemde tamamen yeni modellerle ürün yelpazemizi hızla genişleteceğiz” dedi.

Uzunluğu 4760 mm, genişliği 1865 mm, yüksekliği 1710 mm olan otomobilin dingil mesafesi 2785 mm. Toplam 7 kişilik oturma kapasitesi sunan otomobil, tüm koltuklar dik konumdayken 187 lt’lik, üçüncü koltuk sırası yatırılmış halde 465 lt, orta koltuk sırası yatırılmış halde 1432 lt bagaj hacmi sunuyor.

1.5 litrelik 108,6 HP benzinli motoru, 130 kW (174 HP) elektrikli motoruyla kombine eden DFSK E5, 300 Nm maksimum torka sahip. 0-50 km/s hızlanmasını sadece 2.9 saniyede tamamlayan E5’in 0-100 km/s hızlanması ise fabrika verilerine göre 7.4 saniye sürüyor. 17.52 kWsa bataryaya sahip DFSK E5, 6.6 kW AC şarj hızıyla 4 saatte tamamen doldurulabiliyor. E5’in bataryası tamamen dolu olduğunda ortalama 1.2 lt/100 km tüketim sunma iddiasında. Elektrikli menzili 87 km olan otomobil, toplamda 1150 km’ye kadar menzile ulaşabiliyor.

DFSK E5’in Comfort donanımında, sunroof, LED aydınlatmalı E logosu, LED ön-arka farlar, LED gündüz farları, elektrikli ayarlanabilir sürücü ve ön yolcu koltuğu, ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar, 12.3 inç dokunmatik multimedya ekranı ve dijital sürücü göstergeleri, Apple ve Android akıllı telefon bağlantı özellikleri ve deri koltuk döşemeleri standart olarak yer alıyor.

Elegance donanımı ise, Comfort donanımına ek olarak 360 derece panoramik HD çevre görüş kamerası, elektrikli bagaj kapağı, 12 hoparlör ses sistemi, panoramik açılabilir cam tavanı, 19 inç alüminyum alaşımlı sürtünme önleyici özellikli jantları, perde hava yastıkları, negatif iyon teknolojisiyle havayı temizleyen otomatik klima, kablosuz şarj ve daha gelişmiş güvenlik/sürücü asistanlarına sahip.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “DFSK fiyat listesi haberi” için BURAYA, diğer mecramız e-otodergi için BURAYA tıklayın!

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler