Cuma, Mayıs 17, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraBosch 250 milyonuncu motor kontrol ünitesini üretti

Bosch 250 milyonuncu motor kontrol ünitesini üretti

Modern motorlarda beyin olarak da bilinen elektronik motor kontrol üniteleri hayati önem taşımakta. Çünkü yakıt enjeksiyonu, ateşleme gibi işlemlerin yönetimi bu üniteye bağlı. Otomotiv teknolojisinde öncü firmalardan olan Bosch, Almanya-Salzgitter’deki tesislerinde 250 milyonuncu elektronik motor kontrol ünitesini ürettiğini duyurdu. İlk nesli 1979 yılında BMW 732i’de kullanılan Bosch motor kontrol ünitesi Motronic, şimdiki modern Bosch motor kontrol ünitelerinin atası sayılıyor.

Aynı platformda iki farklı seri

2005’ten beri ortak bir donanım platformunu kullanan ME(D)17 ve EDC17, otomobil firmalarının ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılayacak şekilde farklı yazılımlarla yüklenebiliyor Buji ateşlemeli motorlardaki ME(D)17 motor yönetim sistemi ve dizel motorlardaki EDC17 (elektronik dizel kontrol)bu motorların daha ekonomik ve temiz çalışmasına da olanak sağladı..

2011’de toplamda 25 milyon adetlik kontrol ünitesi üretmeyi hedefleyen Bosch, dünya çapında Salzgitter (Almanya), Hatvan (Brezilya), Juarez (Meksika) ve Sozhou (Çin) dahil olmak üzere 10 noktada motor kontrol ünitesi imalatı yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler