Cuma, Aralık 3, 2021
Ana SayfaHaberlerBorusan Otomotiv Motorsport 2020 hazırlıkları

Borusan Otomotiv Motorsport 2020 hazırlıkları

Borusan Otomotiv Motorsport 2020 hazırlıkları. Türkiye’de motor sporlarının gelişimine ve Türkiye’nin yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla 2008 yılında kurulan Borusan Otomotiv Motorsport, 2020 GT4 Avrupa Serisi için hazırlıklarına devam ediyor. Takım Menajeri Ahmet Köseleci, pandemi dönemi boyuncu geçirdikleri hazırlık sürecini BMW’nin global basın sitesinde yayınlanan röportajında anlattı.

Şimdiye kadar 16 şampiyonluk kazanan Borusan Otomotiv Motorsport’un Takım Menajeri Ahmet Köseleci, pandemi döneminin yol açtığı tedirginliğe rağmen özellikle BOM E-Team’in online olarak düzenlenen bir çok organizasyonda kendine yer bulduğunu belirtti. Ayrıca, Covid-19 araştırmaları için yaratılan fonlara katkı sağlamak amacıyla düzenlenen çeşitli turnuvalarda da yer aldıklarını ifade etti.

Borusan Otomotiv Motorsport olarak, kurulduğu günden bugüne kadar, çok yoğun bir takvimde yarıştıklarını belirten Takım Menajeri Ahmet Köseleci, pandemi döneminde dinlenmek için zaman bulduklarını, fakat aynı zamanda pistlerden uzak kaldıkları için de biraz sıkıldıklarını belirtti.

GT4 Avrupa Serisi’nin 25 Temmuz’da gerçekleşecek ilk yarışını sabırsızlıkla beklediklerini söyleyen Köseleci, “Sezona Mart ya da Nisan ayında başlamaya alışığız, bu yüzden tekrar yolda olmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Imola bizim favori pistlerimizden biri ve yedinci kez orada yarışacağız. Sezonun ilk yarışı orada olacağı için ayrıca çok mutluyuz” dedi.

Borusan Otomotiv Motorsport Takım Menajeri Ahmet Köseleci röportajının tamamını okumak için BURAYA, BMW 4 Serisi haberini okumak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler