Cumartesi, Temmuz 24, 2021
Ana SayfaHaber EkstraBMW personelini Karsan Jest Electric taşıyor

BMW personelini Karsan Jest Electric taşıyor

BMW personelini Karsan Jest Electric taşıyor. Ülkemizin yenilikçi ulaştırma araçları üreticisi firmalarından Karsan’ın ürettiği Jest Electric, BMW’nin Münih’teki tesisleri içinde personel taşıma aracı kullanılmaya başlandı. Karsan Jest Electric, zaten BMW işbirliği ile geliştirilmiş bir araç. Karsan’ın Almanya bayisi Quantron tarafından BMW’nin personel taşıma işini yürüten Stangmeier firmasına yapılan bir adetlik teslimat öncesinde aracı kullanacak personele teknik ve sürüş konusunda da eğitim verilmiş.

BMW’nin elektrikli motor ve batarya teknolojisini kullanan yüzde 100 elektrikli Jest Electric, 170 HP güç ve 290 Nm tork üreten motora sahip. 44 kWh ve 88 kWh olmak üzere 2 batarya seçeneği sunan Jest Electric, 210 km menzile ulaşabiliyor. Rejeneratif fren sistemine sahip Karsan Jest EV, bu sayede bataryalarını yüzde 25’e varan oranda kendi kendine kendine şarj edebiliyor. Araçta ayrıca modern zamanların otomobillerinde rastladığımız wi-fi altyapısı, USB çıkışları, dijital gösterge paneli ve 10.1 inçlik dokunmatik multimedya ekranı da bulunuyor.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınladığımız bir önceki elektrikli Karsan Jest haberi için BURAYA, Karsan internet sitesi için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler