Çarşamba, Ekim 27, 2021
Ana SayfaHaberlerBMW motorlu yeni Toyota Verso 1.6 D-4D 2014 yılında üretilecek

BMW motorlu yeni Toyota Verso 1.6 D-4D 2014 yılında üretilecek

Toyota ile BMW arasında iki yıl önce imzalanan işbirliği ilk meyvesini verdi: BMW tarafından tedarik edilen 1.6 litrelik turbo dizel motora sahip yeni Toyota Verso 1.6 D-4D 2014 yılının Ocak ayından itibaren Türkiye’de üretilmeye başlanacak. Böylece BMW motorlu ilk Toyota yollara çıkmış olacak.
Toyota Motor Europe (TME) Başkan ve CEO’su Didier Leroy, “Toyota olarak, otomotiv sanayinin karşı karşıya geldiği çevre sorunları ile mücadelede birden fazla yaklaşımın gerekliliğine inanıyoruz. Hibrid teknolojisi, çevre açısından sürdürülebilir teknoloji ile araç üretilmesine yönelik stratejimizin ana unsuru olarak artan oranda gelişmektedir. Bunun yanısıra Toyota olarak, Avrupa’da temiz dizel konusunda da önemli bir sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz. BMW grubu gibi otomotiv sanayinin bir başka lider kuruluşu ile birlikte yaptığımız bu projeyle hem ürün tedarik süremizi iyileştirdik hem de ürün geliştirme maliyetlerimizi azalttık” dedi.
Fabrikası Sakarya’da faaliyet gösteren Toyota Türkiye, yeni Verso serisini üreten tek tesis olmasının yanı sıra, Haziran ayından bu yana yeni nesil Corolla’yı da üretiyor.

GÜNCELLEME: Yeni Toyota Verso 1.6 D-4D modelinin üretimi başladı ve fiyatı belli oldu. Yeni haberimizi okumak için BURAYA tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler