Salı, Ağustos 9, 2022
Ana SayfaHaberlerBMW iX kış testleri

BMW iX kış testleri

BMW iX kış testleri Kuzey Kutup Dairesi’nde devam ediyor. Bu testlerle BMW’nin elektrikli otomobil gamının teknoloji üssü olan iX; en zorlu yol ve soğuk hava koşullarında test edilerek seri üretime hazır hale getiriliyor.

Norveç’in Magerøya adasındaki Kuzey Burnu’nda yer alan ıssız yollarda yapılan testlerde otomobilin en zorlu şartlardaki güvenilirliğinin ve işlevselliğinin kanıtlanması için süspansiyon kontrol sistemleri, beşinci nesil BMW eDrive teknolojisi ve motor – süspansiyon sistemleri arasındaki etkileşimi değerlendiriliyor. BMW eDrive teknolojisinin bileşenleri, kış testi sırasında oldukça zorlayıcı durumlara maruz bırakılıyor. Yüksek voltajlı piller ve şarj teknolojisi için son derece düşük sıcaklıklarda saha testleri uygulanıyor. Böylece, şarj seviyesinin durumu kontrol edilirken, bir yandan da yüksek voltajlı pillerin optimumda çalıştığı sıcaklık aralıkları takip edilebiliyor.

BMW iX menzili

Gelecekteki BMW modellerine de öncülük etmesi planlanan BMW iX, 500 HP gücü, 0-100 km’ye 5 saniyenin altında ulaşan performansa sahip. Otomobiin menzili ise  WLTP kriterlerine göre 600 kilometreden daha fazla. iX’in hızlı şarj ile yalnızca 40 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşabilen bataryası, aynı zamanda on dakika içerisinde 120 km’den fazla sürüş menzili sunuyor.

BMW iX, markanın  Almanya’daki Dingolfing fabrikasında üretilecek ve 2021 yılının son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

BMW ix kış testleri Kuzey Kutup Dairesi’nde devam ediyor.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan BMW iX 2021 haberi için BURAYA, BMW Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler