Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaHaberlerBentley Azure İstanbul Koleksiyonu

Bentley Azure İstanbul Koleksiyonu

Bentley Azure İstanbul Silueti Koleksiyonu tanıtıldı. Koleksiyonda Bentley Continental GT Azure V8, Flying Spur Azure V8 ve Bentayga Azure V8 modellerine İstanbul temalı detaylar ekleniyor. Koleksiyonun diğer bir özelliği ise sadece Bentley İstanbul üzerinden sipariş edilebilmesi.

İstanbul Silüeti Koleksiyonu sınırlı sayıda üretilen, Continental GT Azure V8, Flying Spur Azure V8 ve Bentayga Azure V8 modellerinden oluşuyor. Koleksiyon, Sultanahmet Camii, Kız Kulesi, Galata Kulesi ve Boğaz Köprüleri gibi şehrin tarihi simgelerine atıfta bulunuyor.

Bentley İstanbul ekibiyle yakın işbirliği içinde çalışan Bentley Mulliner özel sipariş bölümünün ustaları; İstanbul Silüeti Koleksiyonu için hem Karadeniz’i Marmara Denizi’ne bağlayan İstanbul Boğazı’nın zengin mavi ve turkuaz tonlarından hem de sulara yansıyan açık gökyüzünden esinlenen vurgulu bir renk konsepti belirledi.

Dış tasarımda dikkat çekici safir siyahı gövde rengi, kapı eteklerinde bulunan İstanbul silüeti işlemesine zemin oluştururken karbon yan eteklerdeki turkuaz mavisi şerit sportifliği vurguluyor.

Renk teması, her bir aracın iç mekânında da devam ediyor. Örneğin Kız Kulesi, Galata Kulesi ve İstanbul Boğazı’nın üzerindeki ünlü köprüleri içeren “İstanbul Silüeti” Turkuaz mavisi ile koltuk başlığına ve arka minderlere işleniyor. Tüm bu detaylar, Sultanahmet Camii’nin berrak mavi desenli çinilerinden esinlenerek lacivert ve siyah deriyle kaplanıyor.

Ön konsolda ve bilgi-eğlence alanında kullanılan parlak lacivert ahşap ve mücevher benzeri doğal taş kaplama “İstanbul Silüeti Koleksiyonu” modellerini daha da farklı kılıyor. Özel olarak tasarlanan anahtar kutusu da koleksiyonda yer alan araçların ayrıcalıklı konumunu pekiştiriyor.

İstanbul, dünya üzerindeki en stratejik konumlardan birine sahip. Rengârenk sokak manzaralarıyla, tarih ve sanatın eşsiz harmanıyla, modern ve yenilikçi uygulamaların bir araya geldiği Avrupa ile Asya kültürlerinin harmanlandığı bir şehir. Sınırlı sayıda özel üretim Mulliner modelleri, şehrin kültürel mirasını Bentley’in lüks ve yenilikçi yaklaşıma olan bağlılığıyla harmanlamak üzere tasarlanmış.

Bentley İstanbul Genel Müdürü Kerem Güven değerlendirmesinde: “Otomotiv sektöründe tüketici beklentilerini ve hedef kitleyi daha iyi anlamak, analiz etmek ve ona göre ürünler geliştirmek son derece önemli. Lüks otomobil üreticileri bu konuyu en üst sıralarda ele alıyor. Tüketicilerin ortak özellikleri öncelikle prestij, konfor ve kişiselleştirme… Bentley de bunu en iyi başaran markaların başında geliyor. Özellikle son yıllarda İstanbul’da da büyüyen ve gelişen marka, bir anlamda İstanbul’daki müşterilerine verdiği önemi gösteriyor. Tarih, sanat ve modernliği harmanlayan ve İstanbul şehrini en iyi yansıtan bu özel koleksiyon bu açıdan bakıldığında oldukça özel.” dedi.

Bentley Motors Avrupa Direktörü Balazs Rooz şunları ekledi: “Mulliner, bir yeri, bir zamanı veya bir olayı yansıtan özel detaylarla Bentley deneyiminin zirvesini temsil ediyor. Sınırlı sayıda üretilen her bir otomobil, harika iç süslemeler, dikiş detayları ve İstanbul görselleriyle öne çıkarken, aynı zamanda şehrin kendisinden ilham alan sürdürülebilir malzemeler ve tasarımlar da kullanıyor. Ayrıca bunların hepsi Crewe’deki Mulliner atölyesinde özenle hazırlanıyor.”

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “Bentley Bacalar” haberi için BURAYA, diğer mecramız e-otodergi için BURAYA tıklayın!

 

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler