Pazar, Temmuz 5, 2020
Ana Sayfa Haber Ekstra BemCar’dan tavsiyeler

BemCar’dan tavsiyeler

BemCar’dan tavsiyeler. Borusan Otomotiv BMW Yetkili Servisi BemCar Otomotiv, uzun süre park halinde kalan otomobiller için çeşitli tavsiyelerde bulundu. Aslında bu tavsiyeler çoğu otomobil tutkununun bildiği konular olsa da hatırlatmak açısından faydalı olabilir. Uzun süre çalıştırılmayan ve kullanılmayan otomobillerde en başta yaşanacak sorun aküde zayıflama ihtimali olması. Bu durumda haftada bir 20-30 dakika çalıştırmak, mümkünse 15 km yol yapmak faydalı olacaktır. Otomobillerin direkt güneş ışığı almayan, gölge yerlere park edilmesi özellikle kauçuk ve plastik parçaların korunmasını sağlar. Ancak ağaç altı gibi yerler, ağaçlardan akan reçineler nedeniyle biraz riskli ve boyaya zarar verebilir.

Bunun dışında uzun süre “yatan” otomobillerin lastik hava basınçlarının da kontrol edilmesi önemli. Düşük lastik hava basıncı, yol tutuşu olumsuz yönde etkilerken, yakıt tüketimi de olumsuz etkilenebiliyor. Öte yandan uzun süre değiştirilmeyen polen filtresi, virüs ve bakteriler için zemin oluşturduğu için, yılda en az bir kez değiştirilmesi öneriliyor.

Otomobil.com.tr internet sitesindeki BMW haberleri için BURAYA, BemCar Otomotiv BMW Yetkili Servisi internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler