Cumartesi, Mayıs 14, 2022
Ana SayfaDiğerAudi Q3 tanıtımına bol tweet’li özel site

Audi Q3 tanıtımına bol tweet’li özel site

Doğuş Otomotiv-Audi Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir projeyle, sosyal medya dünyasına farklı bir soluk getiriyor. Audi, kompakt SUV segmentindeki yeni modeli Q3’ün tanıtımıyla eş zamanlı olarak başlattığı Twikaye projesiyle, yaşlısından gencine, ünlüsüne, yazarına, sanatçısına kadar tüm Twitter camiasını kendi hikâyesini 140 karakterle anlatmaya çağırıyor.

Twitter’da #Twikaye hashtag’i barındıran tweet’ler, aynı anda www.twikayeler.com adlı mikro sitede de yayınlanıyor. Kullanıcılar, bu mikro sitede oluşturulan Twikaye’leri oylama, yorumlama veya retweet etme fırsatı buluyor. Sitenin sağ tarafındaki özel bir bölümde de ünlü ve Twitter ünlülerine ait twikayeler yer alıyor. Bu proje kapsamında, ünlü isimlere ve blogger’lara test etmeleri için Audi Q3’ler de tahsis ediliyor. Bu isimler sonrasında, Q3 ile ilgili deneyimlerini yine Twitter üzerinden paylaşıyorlar.

Twikaye projesinin Audi markasının dinamizmini temsil ettiğini söyleyen Doğuş Otomotiv-Audi Genel Müdürü Gino Bottaro, “Sosyal medya hayatımıza çoktan girdi. Artık hayatımız sosyal medyaya girmeye başladı. Audi olarak biz de iletişimin sosyal medyaya tamamen entegre olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple de Türkiye’de satışa sunduğumuz en yeni modelimiz olan Q3’ün lansmanını online bir projeyle yapmaya karar verdik. Audi Q3, yeni standartlar oluşturmak için tasarlanmış kompakt bir SUV. #Twikaye’ler ise kompakt hale getirilmiş uzun hikâyeler. ‘Modern dünyada başarının anahtarı uzun hikâyeleri akıllıca anlatmak’ sloganından yola çıkarak, Twikaye’nin hem Audi Q3’le hem de Twitterla örtüştüğüne inanıyoruz” diye konuştu. 

Gino Bottaro, “Projeye yurtdışından ve yurtiçinden bir çok ünlü isim, dijital dünyanın fikir liderleri hikayelerini yazarak katıldılar. Önümüzdeki günlerde başka ünlüler de projeye dâhil olacaklar” dedi. Bu sayede Audi Q3’ün yalınlığının, Audi ismi kullanılmadan destekleneceğini söyleyen Bottaro, “Q3 için Türkiye çapında ses getirecek büyük bir lansman projesi olacak” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler