Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaHaber EkstraAlfa Romeo B-SUV modelinin adı Milano oldu

Alfa Romeo B-SUV modelinin adı Milano oldu

Alfa Romeo B-SUV modelinin adı Milano oldu. Affa Romeo, 2024 yılında tanıtacağı B-SUV modelinin adını MILANO olarak açıkladı. Markanın tarihindeki ilk Spor Şehir Aracı (Sport Urban Vehicle) olan ve yüzde 100 elektrikli versiyonu da dünya pazarlarına sunulacak “Milano”nun lansmanı 2024’ün Nisan ayında, İtalya’nın Milano şehrinde gerçekleştirilecek.

Alfa Romeo Milano ile ilgili olarak açıklama yapan Alfa Romeo CEO’su Jean-Philippe Imparato “Milano’nun gelişiyle, 2024 yılında tüm Alfa Romeo hayranlarının beklentilerini ve arzularını karşılayan bir seri tamamlanacak. Milano ile Giulietta ve Mito sahibi Alfisti’yi markaya tekrar davet etmek ve Alfa Romeo’ya olan sevgilerini tazelemek istiyoruz. Milano, aynı zamanda bu segmentte benzersiz bir sportif deneyim ile İtalyan tasarımının ayırt edici güzelliğini arayan herkese “hoş geldiniz” diyor.  Milano, Alfa Romeo’nun elektrikli otomobillere geçiş sürecinde kilometre taşı olacak; tıpkı Tonale gibi markanın küresel varlığını güçlendirmek gibi önemli bir misyonu da üstleniyor.” dedi. Alfa Romeo’nun B segmentindeki son temsilcisi, 2019 yılında bantlara veda eden B segmenti hatchbak olan Alfa Romeo Mito’ydu.

Otomobilin teknik verileri ve resmi fotoğrafları henüz yayınlanmadı. Ancak Jeep Avenger’da olduğu gibi Stellantis’in E-CMP platformu kullanılarak üretilecek. Elektrikli Alfa Romeo Milano’da dört tekerlekten çekişli bir versiyonun olması da muhtemel.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “Alfa Romeo 33 Stradale tanıtıldı” haberi için BURAYA, Alfa Romeo Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler