Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaHaber Ekstra38’inci Hitit Rallisi Kemer’de tozu dumana katacak

38’inci Hitit Rallisi Kemer’de tozu dumana katacak

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son ayağı olan 38’inci Hitit Rallisi 19-20 Kasım 2011 tarihlerinde Antalya Kemer’de organize edilecek. Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen yarış, Türkiye’nin en eski rallisi olma özelliğini taşıyor. 38 yıldır toprak zemine sahip olan ralli, bu yıl da Antalya-Kemer bölgesinde Dünya Ralli Şampiyonası’na ev sahipliği yapan parkurda koşulacak.

 

Bu sezon Eylül ayında düzenlenmesi beklenen yarış, ANOK yönetim kurulu kararı ve TOSFED onayı ile Kasım ayına ertelenmişti. Mevsim ve iklim şartları göz önüne alınarak Bolu’dan Antalya’ya alınan 38’inci Hitit Rallisi’nin Dünya Ralli Şampiyonası etaplarında ve standartlarında gerçekleşmesi için yoğun bir emek harcanıyor. Organizasyon çalışmalarının yanı sıra rallinin katılımcıları da dikkat çekiyor. Türkiye Ralli Şampiyonu’nun Yeşil Bursa Rallisi’nde belirlenmesinin ardından diğer sınıf ve gruplardaki mücadelede kazananlar Hitit Rallisi’nde belirlenecek. Üç kez Avrupa Ralli Şampiyonu olma başarısı gösteren tek pilot Luca Rossetti, İtalyan Fiat takımının kurmayları ile Pegasus Racing takımı desteği ve bünyesinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun özel izni ile start alacak. Volkan Işık ise Peugeot 207 Super 2000 ile yıllar sonra tekrar ulusal bir yarışta mücadele edecek. Bonus Parkur Racing takımından Burak Çukurova ise Skoda Fabia Super 2000’i ile yine zirve mücadelesinde yerini alacak. Kariyerinde Balkan ve Türkiye Şampiyonlukları bulunan Ercan Kazaz ise kendisinden sonraki jenerasyon ile rekabette yer alırken, Burcu Çetinkaya da bir diğer sürpriz isim olarak göze çarpıyor.

 

ANOK Başkanı Meriç Demiralp yarış ile ilgili yaptığı açıklamada “38’inci Hitit Rallisi, otomobil sporlarında tecrübe ve söz sahibi çok değerli insanların büyük özverilerle görev yaptığı bir yarış oluyor. Efsaneleşmiş şampiyonlarımızla birlikte çok sayıda sporcumuzun start alma isteği ise çalışmalarımızda bizleri teşvik eden önemli bir unsur. Yarışın Kasım ayına tehir edilmesi ile birlikte iklim ve lojistik şartlar nedeniyle bu organizasyonu Bolu’da yapma şansımız kalmadı. Tarihin yanı sıra Antalya Kemer bölgesi Dünya Ralli Şampiyonası’na başarıyla ev sahipliği yapmış olan ralli alt yapısı çok kuvvetli ve eşi bulunmayan bir coğrafya. Bizlerde ANOK olarak, yarışma parkurunu değiştirirken en iyiyi hedefleyerek bu bölgeyi tercih ettik. Kemer Belediye Başkanı Sayın Mustafa Gül’ün büyük desteği ile hazırlıklarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Babam, otomobil sporlarının ağabeyi M. Mazhar Demiralp’e ithaf etmekte olduğumuz 38’inci Hitit Rallisi’nde bu sporu seven herkesi aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim” dedi.

Haber: Gürkan Çağlar

1 Yorum

  1. Gürkan Çağlar, yıllar sonra sana rastladığıma sevindim dostum. Umarım iyisindir. Ben güneyde yaşıyorum, Antalya’ya gelme isteğindeyim. Rallide karşılaşırız bakarsın. Bir de, sen seversin diye yazıyorum, TR Ralli Tarihi gibi bir şeyler yaptım. 600 resimli ve 10 ana bölümden ibaret. Sıkılırsan göz atarsın. Yanlız Googl’a yazma. En üstteki çubuğa ”http://marlborored.tr.gg” yaz ve sağdaki yeşil oku tıkla. Yoksa siteye giremezsin. Çok çok öptüm. Başarılar…. Yengenin de selamı var sana.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler