Yeni Hyundai i10 2013 test sürüşü ve fotoğraflar

Eylül ayında Türkiye’de Hyundai Assan İzmit Ali Kahya fabrikasında üretimine başlanacak olan yeni Hyundai i10 2013 yüzünü gösterdi. Yeni i10’u İzmit Ali Kahya fabrikasının test pistinde kısa süre de olsa kullanma fırsatı bulduk. Avrupalı müşteriler için Avrupa’da geliştirilen yeni i10 2013 modelinin konfor ve güvenlik bakımından üst segment araçlardan bile daha zengin donanıma sahip olacağı ifade ediliyor. Yeni Hyundai i10’da klima, lastik basınç sensörü, ESP, VSM, elektrikli ön ve arka camlar, usb ve aux girişleri, bluetooth, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, led gündüz farları, sis farları ve 15 inç çift renkli alüminyum alaşımlı jantlar yer alıyor.


Yeni jenerasyon i10, eski jenerasyondan 80 mm daha uzun, 65 mm daha geniş ve 50 mm daha alçak. Otomobilin dingil mesafesi ise 5 mm artmış. Büyüyen boyutlarıyla beraber daha geniş bir oturma alanına kavuşan yeni Hyundai i10, arttırılmış diz mesafesi ve yüzde 10 büyüyerek 252 litreye ulaşan bagaj kapasitesiyle de dikkat çekiyor.
Tamamen yeni bir platform üstünde geliştirilen yeni Hyundai i10, sürüş özellikleri bakımından da iddialı. Hyundai Assan Ali Kahya fabrikasının test pistinde kısa süreli bir test gerçekleştirdiğimiz otomobil, uzayan, genişleyen ve alçalan gövdesinin ve değişen süspansiyon sisteminin avantajını artan yol tutuş olarak gösterdi.
Hyundai Avrupa Tasarım Merkezi Baş Tasarımcısı Thomas Bürkle ve ekibi tarafından geliştirilen yeni Hyundai i10 2013 Eylül ayında İzmit’te üretilmeye başlanacak. Yeni Hyundai i10’un yüzde 90’ı Avrupa’ya ihraç edilecek ve yeni i20 ile birlikte tam kapasite üretime geçildiğinde yıllık üretim 200.000 adede ulaşacak.


Yazar: Emre Anamur Haber Tarihi: 7 Ağustos 2013 Okuyucu Yorumu: 0


 

 


İlgili Haberler

Sosyal Medyada PaylaşOkuyucu Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>