Yeni (2013) Dacia Logan hazır

Renault bünyesindeki uygun fiyatlı otomobil markası Dacia’nın sedan karoserli Logan’ı tanıtmasının üzerinden 8 yıl geçti. Düşük ilk alım fiyatı ve düşük işletme maliyeti ile beğeni toplayan bu otomobilin artık yeni nesli 2013 model olarak yollara çıkmaya hazır. 2012 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak yeni Dacia Logan, markanın Dokker ve Lodgy modelleri ile başlattığı tasarım çizgisinde hazırlanmış. Büyük ve enine çıtalı radyatör ızgarası ile iri gözleri andıran farlar, ikinci nesil Logan’ın dikkat çekici tasarım unsurları. Yeni nesil Logan’ın iç mekanında da eskiye göre büyük değişim olduğu göze çarpıyor.

Otomobilin teknik özellikleri haber yayına hazırlandığında belli değildi. Ama 2013 Logan’da tanıdık 1.2 lt – 1.6 lt benzinli ve 1.5 dCi motorların yanı sıra, Renault’un yeni nesil, 3 silindirli 0.9 lt’lik TCe motorunun görev yapması da ihtimaller arasında.

Yeni Dacia Logan’ın Türkiye’ye geliş tarihi ve satış fiyatı doğal olarak henüz belli değil. Bu bilgiler ortaya çıktığında yine sitemizden duyuracağız.

Yeni Dacia Logan 2013 ve yeni Sandero 2013 fotoğraf galerisine ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

Güncelleme: Yeni 2013 Dacia Logan Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Habere ulaşmak için BURAYA tıklayınız. 
Yeni 2013 Dacia Logan’ın resmi videosuna ulaşmak için BURAYA tıklayın!

 

 


Yazar: Otomobil.com.tr Haber Tarihi: 17 Eylül 2012 Okuyucu Yorumu: 2


 

 


İlgili Haberler

Sosyal Medyada PaylaşOkuyucu Yorumları

  1. Erdal, 17 Eylül 2012 - 19:53

    Geçen sefer çarpışma testinde 3 yıldızda kalmıştı. Bakalım bu kasa bu hezimeti tekrarlayacak mı?

  2. M.Doğu EREL, 27 Eylül 2012 - 10:30

    Çok güzel hareketler bunlar. Ne zaman TÜrkiyede satılacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>